Ostatnie czasy zaczęły wręcz ubóstwiać rozwiązłość, co jest świetnym powodem dla zarobku dla lekarza wenerologa. Nie wnikam czy wynikiem jest ruch feministyczny czy jednak patriarchat. Jedno jest pewne – choroby weneryczne są coraz częściej spotykane.
“Jak to?!” – zapytasz oburzona – “Przecież w moim otoczeniu nikt nie choruje… prawda?”. Doskonale, że pytasz. Już spieszę z odpowiedzią.
Wyobraź sobie znajomych chwalących się przed sobą chorobami układu rozrodczego, jakich nabawili się na ostatniej imprezie. Albo podobna dyskusję przy stole podczas rodzinnego obiadu. Tak, to nie ma prawa bytu. I nie musisz być lekarzem wenerologiem, żeby to stwierdzić.
To, że czegoś nie widzisz nie oznacza, że tam tego nie ma. Warto być świadomym swoich decyzji i zagrożeń wiążących się z nimi, dlatego właśnie napisałem poniższy, tekst, ale o nim za chwile.
Choroby weneryczne – sprawdzone informacje
Jeżeli szukałaś informacji na temat chorób wenerycznych lub lekarzy specjalistów, to bardzo prawdopodobnie wpisałaś w wyszukiwarkę hasło: “lekarz wenerolog świecie”, jednak nie zawsze można znaleźć tam tego, czego się szuka.
Lekarz wenerolog może być bardzo pomocny, jednak warto szukać dostępnej wiedzy na własną rękę. W tym artykule dowiesz się jednej prostej zasady, która sprawi, że zaczniesz inaczej patrzeć na świat. Szczegóły poniżej.
Nie jestem rozwiązły. Nie mogę zarazić się kiłą.
Jeśli jesteś aktywny seksualnie, to możesz zarazić się kiłą. Jedynym sposobem na uniknięcie kiły, lub jakiejkolwiek innej infekcji przenoszonej drogą płciową, jest nieuprawianie seksu waginalnego, analnego lub oralnego.
Reklama: lekarz wenerolog Świecie
Jeśli jesteś aktywna seksualnie, oferuję Ci dwie wskazówki, które sprawią, że będziesz mogła obniżyć ryzyko zarażenia się kiłą:
- Bądź w długotrwałym, wzajemnie monogamicznym związku z partnerem, który został przebadany pod kątem kiły i nie jest chory na kiłę.
- Używaj prezerwatyw lateksowych we właściwy sposób za każdym razem, gdy uprawiasz seks.