Ile kosztuje makijaż permanentny

To bardzo często zadawane pytanie, ponieważ na rynku widzimy różne ceny tego zabiegu. Koszt jest głównym czynnikiem dla wielu klientów. W rzeczywistości tatuaż kosmetyczny powinien kosztować od kilkaset złotych do tysiąca “z kawałkiem”. Jeśli cena jest niska, uważaj! Najniższa cena nie oznacza jednakowej jakości usługi, pamiętaj, że musi być wykonana zgodnie z przepisami BHP.

Co zawiera cena?

Upewnij się, że to, co jest wliczone w cenę. Nie zawsze obejmuje wizytę poprawkową, wielu techników pobiera opłatę za każdą wizytę osobno.

Pamiętaj, że druga wizyta jest wymagana, aby sprawdzić wyleczenie i wprowadzić pewne poprawki. Wizyta kontrolna po 4-8 tygodniach kosztuje znacznie mniej niż sesje początkowe, ponieważ wymaga mniej pracy, chyba że masz stary tatuaż, który wymaga korekty koloru, zmiany kształtu lub usunięcia. W takim przypadku może to zająć więcej wizyt i cierpliwości. Sprawdź: Gabinet kosmetyczny Dąbrowa Górnicza

Sterylność i bezpieczeństwo

Szczególnie w tej branży wyższe koszty często oznaczają wyższą jakość usług. Przed zabiegiem technik powinien pokazać Ci zapakowany pojedynczo sprzęt i rozpakować go przed Tobą.

Wymagane są jednorazowe prześcieradła, rękawiczki, śliniaki, nakrycie głowy i plastikowe bariery. Koszty sterylnych i sanitarnych procedur biznesowych są znaczne, nie można zapomnieć o licencjonowaniu i odpowiednim ubezpieczeniu. Profesjonalny sprzęt, otoczenie i oczywiście stałe szkolenia – to powinien być standard w tej branży. 

Upewnij się, że technik przeszedł praktyczne szkolenie, ponieważ istnieje wiele zagranicznych kursów online, które zapewniają certyfikację. Prawidłowo wykonany zabieg nie powoduje urazów skóry i zmniejsza ryzyko powstania blizn.