Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa i czego się po niej spodziewać?

twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa jest niezwykle popularnym zabiegiem, który pozwala nam zwiększyć produkcję i jakość kolagenu w naszej skórze. Z tego powodu jest też często wyszukiwany w internecie w celu znalezienia wartościowych informacji na jego temat. Sama pewnie wpisywałaś w wyszukiwarkę frazę: “radiofrekwencja mikroigłowa Sosnowiec”, ale nic to nie dało. Z tego też powodu stworzyliśmy poniższy tekst – aby przekazać Ci wiarygodne informacje o radiofrekwencji mikroigłowej w przejrzysty sposób.

Jak przebiega procedura radiofrekwencji mikroigłowej?

Najpierw nakładamy krem znieczulający, aby zapewnić komfort skórze. Następnie wykonujemy zabieg przy użyciu końcówki z końcówką pokrytą niezwykle cienkimi, sterylnymi igłami. Gdy przesuwamy końcówkę po powierzchni skóry, igły te wbijają się w głębsze warstwy skóry, wytwarzając mikroenergię.

To, co czyni ten zabieg wyjątkowym, to fakt, że energia radiowa podgrzewa każdą z tych maleńkich igiełek, zwiększając stymulację. W odpowiedzi organizm tworzy nowy kolagen, wygładzając powierzchnię skóry i usuwając drobne zmarszczki, tkankę bliznowatą i nieprawidłowości tekstury.

Ile zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej będę potrzebować?

Prawdopodobnie już po jednej sesji zauważysz ogromną poprawę, ale dla osiągnięcia najlepszych rezultatów mogą być potrzebne kolejne. Liczba sesji zależy od zakresu problemów skórnych i reakcji organizmu na zabiegi.

Sprawdź: Medycyna estetyczna Bydgoszcz

Jak działa zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Zabieg zapewnia prawidłową i kontrolowaną koagulację i hemostazę, co pomaga stymulować produkcję kolagenu oraz zapewnia ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Głębokość mikroigieł może być odpowiednio dostosowana do każdego obszaru zabiegowego.