Powiększanie ust – co to jest i jego rodzaje

kobieta z powiększonymi ustami

Równomiernie i naturalnie pulchne, pełne usta to cecha twarzy, którą pragnie mieć wiele osób, ale nie każdy ma szczęście mieć pełne usta. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w dzisiejszym świecie napędzanym przez technologię, nic nie jest niemożliwe. Powiększanie ust to rodzaj zabiegu kosmetycznego, który pozwala uzyskać pełne, kształtne usta. Ale czym dokładnie jest powiększanie ust, wypełnianie ust lub, w tym przypadku, ich powiększanie? Na czym polegają te procesy?

Na te i więcej pytań można zapytać się profesjonalistów z Sosnowca – tamtejsze salony medycyny estetycznej nie tylko podzielą się informacjami, ale również przeprowadzą zabieg powiększania ust, jak i wiele innych zabiegów medycyny estetycznej.

Czym jest powiększanie ust?

Powiększanie ust, które można wykonać na kilka sposobów, jest rodzajem medycznej procedury kosmetycznej, która ma na celu zmianę wyglądu i kształtu ust w dość dużym stopniu poprzez zwiększenie ich „pełności”.

Najpopularniejszym zabiegiem powiększania ust jest wypełnianie ust. Proces ten polega na wstrzykiwaniu wypełniaczy dermalnych w usta i wokół nich. Wypełniacze te zawierają kwas hialuronowy, naturalną substancję występującą w organizmie, która pomaga zwiększyć objętość ust.

Podczas gdy proces wypełniania ust jest tymczasowy, istnieje bardziej trwała opcja, znana jako implanty ust. Polega ona na zastosowaniu miękkich, ale solidnych implantów silikonowych w kształcie naturalnych ust. Istnieją też inne możliwości, takie jak przeszczep tłuszczu i tkanki. Przeanalizujmy wszystkie te metody nieco bardziej szczegółowo.

Powiększanie ust – wypełniacze warg

Istnieje wiele rodzajów wypełniaczy, najczęstszym rodzajem wypełniaczy stosowanych do powiększania ust jest kwas hialuronowy, naturalna substancja w organizmie, która pomaga zwiększyć objętość.

W procesie powiększania ust lekarz musi ocenić symetrię i kształt ust oraz ogólną równowagę twarzy. Na tej podstawie podejmuje się decyzję, które obszary ust powinny być pełniejsze i pulchniejsze. Wypełniacze są następnie wstrzykiwane w górną lub dolną wargę lub w obie te części. Żel zawarty w wypełniaczu podtrzymuje i kształtuje tkanki warg.

Zabieg powiększania ust, który jest wykonywany w gabinecie, trwa około 15-30 minut, dzięki czemu pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Jest to również rozwiązanie tymczasowe, które utrzymuje się przez okres od sześciu do ośmiu miesięcy.

Powiększanie ust – implanty warg

Bardziej trwałe rozwiązanie, implanty są umieszczane pod tłuszczem wargowym i powyżej mięśni warg, w cienkim tunelu, który chirurg tworzy, aby pomieścić implant. Zazwyczaj chirurdzy wykonują nacięcia w kącikach ust, ale w zależności od stosowanej techniki mogą je wykonać w innym miejscu na wargach.

Zabieg w gabinecie trwa około pół godziny, a pacjentka zostaje odesłana do domu jeszcze tego samego dnia.

Reklama: Powiększanie ust Dąbrowa Górnicza

Powiększanie ust – przeszczep tłuszczu i tkanki

Trzecia metoda, zwana autologicznym powiększaniem ust, polega na wykorzystaniu własnego tłuszczu i tkanek w celu dodania pełności. Podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych opcji, również ta procedura jest wykonywana w gabinecie. Przeszczep tłuszczu polega na pobraniu tłuszczu z brzucha. Zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa około 60-90 minut. Usta powiększone tłuszczem pozostają pulchne przez pięć lat lub dłużej.

Przeszczep tkanki polega na wykorzystaniu skóry właściwej lub głębszej warstwy skóry, zwykle ze ściany brzucha lub skóry głowy, w niektórych przypadkach tkanka jest pobierana jako produkt uboczny innej operacji (zmniejszenie obwodu brzucha, zmniejszenie piersi, lifting twarzy). To również trwa około godziny, a rezultaty utrzymują się do pięciu lat.

Wypełniacze ust są najmniej kosztowną opcją, podczas gdy procedury przeszczepu tłuszczu i tkanki są najbardziej kosztowne. Niezależnie od tego, we wszystkich przypadkach można natychmiast zauważyć różnicę.

Usta powinny czuć się naturalnie podczas gojenia, choć zaleca się unikanie szminki lub podobnych produktów po zabiegu. Jedną z głównych zalet tych dwóch procedur jest to, że rzadko występuje reakcja alergiczna lub odrzucenie tkanki, ponieważ tłuszcz lub tkanka są pobierane z własnego ciała.