Dlaczego rok 2021 może być świetny na sprzedaż domu?

Krajowe podwyżki stóp procentowych miały miejsce już 3-krotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy (i prawdopodobnie czwarta przewidywana). Zrozumiałe jest, że ludzie mogą wahać się przed jakimikolwiek ruchami na rynku nieruchomości. Oprocentowanie kredytów hipotecznych zwykle odzwierciedla stopy procentowe, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Stawki kredytu hipotecznego są oparte na aktualnym rynku, stanie finansowym i nieruchomości, którą próbujesz kupić. Oprocentowanie kredytów hipotecznych osiągnęło najwyższy od 7 lat poziom.

Sprawdź: Deweloperzy Bydgoszcz

Rynki mieszkaniowe będą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania. Na szczęście Bydgoszcz jest wciąż rozwijającym się i poszukiwanym miejscem docelowym, co pomaga utrzymać stabilną zmienność na rynku. Dlaczego więc sprzedaż w 2021 roku miałaby być lepsza? Nasz rynek mieszkaniowy ma swój własny cykl, na który wpływa gospodarka. Zazwyczaj cykl trwa od 10 do 16 lat. Niektórzy eksperci przewidują następną recesję w 2022 lub 2023 roku. Ta prognoza byłaby zgodna z naszą typową długością cyklu od ostatniego „krachu” mieszkaniowego.

Jeśli nie masz pewności, co zrobić, oto kilka ważnych rzeczy do przemyślenia…

Powody do sprzedaży w 2021 roku:

Czy planujesz przeprowadzić się w ciągu najbliższych 3 lat?

Czy masz znaczny kapitał? Im wyższa zaliczka na nowy dom, tym lepsze oprocentowanie.

Przewiduje się, że stopy procentowe ponownie wzrosną w przyszłym roku

Na rynek wchodzą nowi nabywcy domów. Według niedawnej ankiety millenialsi to największa grupa kupujących, a 1 na 5 zgłasza, że kupi dom w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jeśli zbliżasz się do emerytury, a kapitał własny w domu jest dużą częścią Twojego kapitału, to oczekiwanie na kolejny cykl gospodarczy może nie być najlepszym planem.