Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego

kobieta w makijażu permanentnym

Bardzo możliwe, że wpisywałaś w wyszukiwarkę frazę: “makijaż permanentny” i nie znalazłaś interesujących wyników. Nie martw się – w tym tekście znajdziesz wszystko, co powinnaś wiedzieć o przygotowaniach do makijażu permanentnego.

Jak mam się przygotować do zabiegu makijażu permanentnego?

Twój chirurg dostarczy Ci instrukcji przed zabiegiem, odpowie na wszelkie pytania, które możesz mieć, zbierze szczegółowy wywiad medyczny i przeprowadzi badanie fizykalne, aby określić czy jesteś gotowa podejść do zabiegu.

Przed zabiegiem, chirurg poprosi Cię o:

  • Noszenie kremu z filtrem i/lub unikanie słońca
  • Unikanie golenia, woskowania lub złuszczania skóry przed zabiegiem
  • Unikanie opalania i opalania natryskowego na kilka tygodni przed zabiegiem
  • Zaprzestanie palenia co najmniej sześć tygodni przed zabiegiem, aby ułatwić gojenie się ran
  • Unikanie przyjmowania aspiryny, niektórych leków przeciwzapalnych i niektórych leków ziołowych, które mogą powodować zwiększone krwawienie.

Niezależnie od rodzaju wykonywanego zabiegu, nawodnienie organizmu jest bardzo ważne przed i po zabiegu dla bezpiecznego powrotu do zdrowia.

Makijaż permanentny jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i zazwyczaj można wrócić do swoich normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu. W razie potrzeby należy zorganizować osobę, która odwiezie Cię do domu po zabiegu.

Czego mogę się spodziewać w dniu zabiegu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Przed zabiegiem może być zastosowana jakaś forma znieczulenia miejscowego, np. krem znieczulający miejscowo. Ból odczuwany podczas zabiegu jest całkiem znośny, ale będzie się różnił w zależności od osoby i obszaru. Twój specjalista będzie robił tyle przerw, ile będzie trzeba.

Sprawdź: Gabinet kosmetyczny Dąbrowa Górnicza

Większość sesji kosmetyki permanentnej trwa od dwóch do trzech godzin, włączając w to przygotowanie (znieczulenie miejscowe i test drapania), ale będzie się to różnić w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi.

Ogólnie:

  • Twój specjalista będzie postępował zgodnie z planem leczenia omówionym z Tobą.
  • Po zakończeniu zabiegu obszar będzie zaczerwieniony i lekko opuchnięty.
  • Maść zostanie nałożona, aby utrzymać obszar wilgotny i miękki.
  • Po otrzymaniu instrukcji, będziesz mógł wrócić do domu i powrócić do swoich normalnych zajęć.
  • Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami po zabiegu i ograniczyć wszelkie czynności, które mogą podrażnić wytatuowany obszar.