Psy długowłose – rasy oraz ich pielęgnacja

Idealnie rozczesana lśniąca, długa sierść, dostojny wygląd… Tak właśnie wyobrażamy sobie psy długowłose, które od zawsze cieszą się ogromną popularnością. Idealna fryzura robi wrażenie na każdej osobie, które mija czworonoga podczas spaceru. Jednak należy wiedzieć o tym, że ten efekt końcowy skrywa za sobą wiele pracy i wyrzeczeń. Psy długowłose wymagają systematycznej pielęgnacji, o której nie można zapominać. Wszystkim właścicielom długowłosów przychodzą na pomoc salony groomerskie. Z pewnością tak jak u SITAB posiadają w swojej ofercie zabiegi dedykowane psom z taką sierścią.

Pielęgnacja długich włosów u psa

Regularność jest najważniejsza. Jeżeli właściciel długowłosego psa nie sprawdzi szaty po spacerze lub pominie czesanie mogą pojawić się kołtuny, z którymi walka jest długa i żmudna. Gdy wszelkie splątania zostaną zauważone w odpowiednią porę, jest spora szansa na to, że się z nimi uporamy. Jednak w momencie, kiedy zdamy sobie sprawę, ze sierść jest w naprawdę opłakanym stanie, wygląd psa może ucierpieć. W takich sytuacjach często konieczne jest wycięcie sfilcowanej sierści. Gdy sierść jest bardzo zaniedbana, nawet psi fryzjer nie jest w stanie tego uratować.


Przykłady psów ras długowłosych


Owczarek niemiecki długowłosy
Bearded Collie
Bernardyn
Golden Retriever
Lhasa Apso

Dbanie o długą sierść jest czasochłonne i wymaga dużego zaangażowania właściciela psa. Aby stan sierści był jak najlepszy, zalecane jest regularne szczotkowanie i podcinanie jej oraz kąpanie psa. Jeżeli samemu nie mamy na to czasu, możemy skorzystać z pomocy groomerów w naszym mieście.