Rajdy motocyklowe w Europie

Najdłużej istniejącym zlotem motocyklowym w Europie jest Elefantentreffen, założony w 1956 roku przez byłych motocyklistów Wehrmachtu i nazwany na cześć motocykla Zündapp, który nosił przydomek „zielony słoń”. Rosnąca reputacja Rajdu Słonia doprowadziła do powstania w 1962 roku brytyjskiego rajdu zimowego, Rajdu Smoka, odbywającego się każdego lutego w Północnej Walii.

Sprawdź: Sklepy motocyklowe Rybnik

Jednym z największych zlotów motocyklowych w Europie jest Thundersprint, odbywający się corocznie w maju w Northwich, Cheshire, w Anglii i zazwyczaj występują w nim godni uwagi mistrzowie lub entuzjaści motocykli, tacy jak Giacomo Agostini i James May. Innym dużym zlotem motocyklowym jest Glemseck 101. Odbywa się on wokół Glemseck na torze wyścigowym Solitude w Leonberg, Niemcy w każdy pierwszy weekend września. Specjalną atrakcją są wyścigi drag 1/8 mili, gdzie customizerzy i marki motocyklowe wysyłają swoje najlepsze motocykle i motocyklistów na wyścig.
W Wielkiej Brytanii corocznie w Egremont Cumbria odbywa się Iron Ore Rally, a w Irlandii Rally of Discovery. Rajdy odbywają się przez cały rok. Wielu motocyklistów woli zimowe rajdy, takie jak Mayflower MCCs Force Ten Rally lub Dean Vally MCCs Rallymans Rally. Zwykle porządkiem dnia jest biwakowanie z namiotem z prawdziwym piwem i muzyką. Rajdy zaczynają się zwykle w piątkowe popołudnie i kończą w porze lunchu w niedzielę. Celem jest podróż motocyklem, motocyklem z wózkiem lub trójkołowcem, spotkanie przyjaciół z całego kraju, a czasem z dalszych okolic, zdobycie odznaki rajdowej i korzystanie z rozrywki. Nagrody przyznawane są za najdalej przejechany dystans, najlepszy motocykl, najlepszy rat bike, najstarszą osobę uczestniczącą w zlocie, najmłodszą osobę uczestniczącą w zlocie itp. Zazwyczaj w sobotę planowane są wyjazdy na dobre drogi, a czasem do miejsc historycznych, muzeów itp.
W Wielkiej Brytanii wiele osób wiąże zloty motocyklowe ze słynnym Bulldog Bash w pobliżu Stratford-upon-Avon. Jest to ogromnie popularne wydarzenie i przyciąga tysiące ludzi, w tym nie-motocyklistów. Istnieje wiele mniejszych zlotów, które przyciągają od 50 do 500 motocyklistów na każde wydarzenie, organizowane i kontrolowane przez klub gospodarza. W zlotach wciąż biorą udział motocykliści, którzy jeżdżą na zloty nawet od 40 lub 50 lat. W Wielkiej Brytanii zloty motocyklowe rozpoczęły się na poważnie we wczesnych latach 60-tych, kiedy to młodzi, głównie pracujący mężczyźni i kobiety zyskali wolność dzięki posiadaniu motocykla i wyruszyli w podróż po kraju biwakując. Niektórzy jeździli w grupach lub klubach i tak narodził się rajd. Wielu z nich było Ton-up boys, później Greasers, a następnie Greebos.