Zloty motocyklowe w Ameryce

Zlot motocyklowy to zgromadzenie miłośników motocykli. Zloty mogą być duże lub małe, jednorazowe lub powtarzające się. Niektóre zloty są imprezami typu ride-in, podczas gdy niektóre, jak Iron Butt Rally, obejmują dni jazdy i rzeczywiste spotkanie tylko na koniec jazdy.
Ameryka Północna
Godne uwagi coroczne północnoamerykańskie rajdy z frekwencją w setkach tysięcy z całego kontynentu obejmują Sturgis Motorcycle Rally, Laconia Motorcycle Week, Black Bike Week i Daytona Beach Bike Week. Republic of Texas Biker Rally odbywa się co roku w czerwcu w Austin w Teksasie i przyciąga ponad 200 000 motocyklistów do stolicy stanu. Istnieje niezliczona ilość mniejszych, regionalnych zlotów w całych Stanach Zjednoczonych, w tym coroczny międzynarodowy zlot BMW MOA, Oyster Run na północnym zachodzie Pacyfiku, Golden Aspen Rally na południowym zachodzie, Route 66 Bike Week na zachodzie, Americade na północnym wschodzie i Motorcycles on Meridian na środkowym zachodzie. Popularny rajd na Wschodzie odbywa się w górach Maryland, Apple’s East Coast Motorcycle Rally.

Sprawdź: Sklep motorowy Rybnik

Rajdy często zawierają rozrywkę, taką jak burnout pit, konkursy motocyklowe, myjnie, występy kaskaderów motocyklowych, takich jak akty wheelie i ściana śmierci, zespoły na żywo i biegi po kostki lub poker. Zloty motocyklowe w Indianapolis i Daytona Beach mają mistrzowskie wyścigi motocyklowe na pobliskich torach. W niektórych przypadkach, zloty są organizowane jako korzyści dla organizacji lub grup takich jak Amerykański Czerwony Krzyż, American Cancer Society, American Legion lub VFW.